Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 25.02.2018 14:17:03 

A * G * I * T * O * R * E

Historie


Ch. s. AGITORE vznikla 26. 5. 2008, její název vznikl při listování ve slovníku cizích slov, kde mně zaujalo slovo " AGITATO '', které v hudbě znamená bouřlivě nebo vzrušeně a aby to bylo zvučnější, trošku jsem to pozměnila. Myslím si, že to na maliňáky opravdu sedí .

První vrh se narodil 1. 2. 2009, matkou byla Faria Durnitor a otcem Ax Z Labského přívozu. Narodilo se 5 štěňátek, 2 feny a 3 psi. Více informací v odchovech vrhu ,,A,,.

     Druhý vrh se narodil 27. 1. 2010, matkou byla opět Faria a otcem služební pes Kenzo de Alphaville Bohemia. Narodilo se opět 5 šťěňátek a překvapivě to byly opět 2 feny a 3 psy.

 


Moje kynologická historie . . .

Na cvičák jsem přišla poprvé ve svých 13 letech se svojí roční fenou Bernského salašnického psa, byl to cvičák v Mladé Boleslavi, kde jsem se toho hodně naučila a stále se tam ráda vracím, i když bohužel už ne tak často, jak bych si přála. Tam jsem absolvovala první zkoušky, první závody a . . . prostě všechno to, co začínající mladý kynolog většinou na cvičáku prožije . Na vlastní psa na nějaké větší cvičení jsem neměla peníze, takže poté co moje Beruška zvládla ZM a ZVV1, což bylo při jejím odporu ke stopám nadlidský výkon, jsem s poohlídla po plemeni německý ovčák, které vypadalo vhodněji, zdaleka ne u všech jedinců to tak bylo, ale špatná zkušenost, taky zkušenost :-), následoval holandský ovčák, o kterého bych si jednou přála také rozšířit svou ch. s.  a nyní vlastním fenu a psa belgického ovčáka malinois.

Faria Durnitor je moje první fena BOM, takže se na ní pár mých začátečnických chyb jistě podepsalo, ale je to neuvěřitelně razantní a tvrdá obranářka, která je ale zároveň i na obranách dobře ovladatelná a její vášeň pro aportování je neskutečná, nosí skutečně cokoliv a neví, kdy přestat.

Její syn z prvního vrhu Arrtu Crashed Agitore zdědil po Farince velkou chuť jak k aportování, tak k obranám, tak doufám, že s mi podaří toho co nejlépe ve výcviku využít 

 

 

TOPlist